Bon wakacyjny 500 zł dla dzieci

Prezydent Andrzej Duda ogłosił w trakcie kampanii wyborczej nowy program rządu, który ma na celu zarówno wsparcie polskich rodzin z dziećmi jak i polskich firm turystycznych, których dochody drastycznie spadły przez pandemię koronawirusa.

Program Bon Wakacyjny polega na tym, że każde dziecko otrzyma 500 zł z przeznaczeniem do wykorzystania na cele wypoczynku krajowego, np. kolonie, obozy, wyjazdy turystyczne, wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, itp. oraz wydatki z tym związane.

Program zacznie być realizowany najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu lipca, a najpóźniej na początku sierpnia. Bon na wypoczynek nie będzie przyznawany jednak w formie gotówki na konto beneficjenta, a będzie raczej kodem elektronicznym. Uprawniona osoba dostanie rodzaj tokenu, czyli „cyfrowych pięciuset złotych”.

Otrzymane 500 zł będzie mogło zostać wykorzystane w polskich firmach turystycznych zajmujących się organizacją wypoczynku. Nie będzie to dotyczyło jednak wszystkich firm z tego sektora, a tylko tych które zgłoszą swoje uczestnictwo w programie. Przelewy na konta firm turystycznych, które wejdą do programu będzie realizował ZUS.

Takim firmom ZUS zrealizuje płatności za nasz wypoczynek. Stworzeniem bazy firm turystycznych zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a obsługą administracyjną akcji Polska Organizacja Turystyczna.

Możliwość skorzystania z programu Bon Wakacyjny ma być maksymalnie uproszczona i polegać na zgłoszeniu wniosku przez internet na platformie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Skorzystać z programu będą mogły wszystkie rodziny, które wychowują dzieci, a więc według szacunków około 2,5 mln rodzin.

Rząd nie przewiduje tu kryterium dochodowego rodziców, ani nie uzależnia przyznania 500 zł na wakacje od ilości dzieci w rodzinie. Każde dziecko, którego rodzice zgłoszą wniosek o przyznanie bonu wakacyjnego otrzyma 500 zł na wakacje.

Bon będzie ważny do końca 2021 roku i do tego czasu będzie można go wykorzystać na każdy rodzaj wypoczynku zarówno wyjazdy wakacyjne jak i wypoczynek podczas ferii zimowych.

Data publikacji: 10 czerwca 2020

Zobacz również:

Jak można uzyskać bon wakacyjny ?

Każda osoba chcąca skorzystać z bonu musi zarejestrować się na platformie usług elektronicznych

Czytaj więcej

Od kiedy ważny jest bon wakacyjny ?

Bon ma być ważny już w wakacje w 2020 roku.

Czytaj więcej

Jakie są kryteria dochodowe dla 500 plus?

W przypadku bonu turystycznego wysokość dochodów nie będzie brana pod uwagę. Niezależnie od poziomu

Czytaj więcej

Informacja dla wszysktich osób, które w roku 2019 korzystały z bezpłatnych noclegów na nieruchomości zlokalizowanej w Krynicy Morskiej przy ul. Uroczej 23

Fundacja Wspierania Edukacji i Sportu X-Factor z siedzibą w Częstochowie przy Al. NMP 63 lok. 10 prosi o kontakt wszystkie osoby, które w roku 2019 korzystały z bezpłatnych noclegów na nieruchomości zlokalizowanej w Krynicy Morskiej przy ul. Uroczej 23 oraz które brały udział w szkoleniach; – nieodpłatne zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnego korzystania […]

Czytaj więcej