Bon wakacyjny 500 zł dla dzieci

Prezydent Andrzej Duda ogłosił w trakcie kampanii wyborczej nowy program rządu, który ma na celu zarówno wsparcie polskich rodzin z dziećmi jak i polskich firm turystycznych, których dochody drastycznie spadły przez pandemię koronawirusa.

Program Bon Wakacyjny polega na tym, że każde dziecko otrzyma 500 zł z przeznaczeniem do wykorzystania na cele wypoczynku krajowego, np. kolonie, obozy, wyjazdy turystyczne, wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, itp. oraz wydatki z tym związane.

Program zacznie być realizowany najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu lipca, a najpóźniej na początku sierpnia. Bon na wypoczynek nie będzie przyznawany jednak w formie gotówki na konto beneficjenta, a będzie raczej kodem elektronicznym. Uprawniona osoba dostanie rodzaj tokenu, czyli „cyfrowych pięciuset złotych”.

Otrzymane 500 zł będzie mogło zostać wykorzystane w polskich firmach turystycznych zajmujących się organizacją wypoczynku. Nie będzie to dotyczyło jednak wszystkich firm z tego sektora, a tylko tych które zgłoszą swoje uczestnictwo w programie. Przelewy na konta firm turystycznych, które wejdą do programu będzie realizował ZUS.

Takim firmom ZUS zrealizuje płatności za nasz wypoczynek. Stworzeniem bazy firm turystycznych zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a obsługą administracyjną akcji Polska Organizacja Turystyczna.

Możliwość skorzystania z programu Bon Wakacyjny ma być maksymalnie uproszczona i polegać na zgłoszeniu wniosku przez internet na platformie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Skorzystać z programu będą mogły wszystkie rodziny, które wychowują dzieci, a więc według szacunków około 2,5 mln rodzin.

Rząd nie przewiduje tu kryterium dochodowego rodziców, ani nie uzależnia przyznania 500 zł na wakacje od ilości dzieci w rodzinie. Każde dziecko, którego rodzice zgłoszą wniosek o przyznanie bonu wakacyjnego otrzyma 500 zł na wakacje.

Bon będzie ważny do końca 2021 roku i do tego czasu będzie można go wykorzystać na każdy rodzaj wypoczynku zarówno wyjazdy wakacyjne jak i wypoczynek podczas ferii zimowych.

Zobacz również:

Na jaki cel mogę przeznaczyć bon turystyczny?

Wymieniamy cele na jakie można przeznaczyć bon turystyczny

Czytaj więcej

Program 500 zł na wakacje dla dzieci

W sobotę 06.06.2020 r. został przez prezydenta Andrzeja Dudę ogłoszony nowy program socjalny polskiego rządu- 500 plus na wakacje dla dzieci. W myśl założeń programu w tym roku każde polskie dziecko otrzyma 500 zł jako bon turystyczny z przeznaczeniem na wakacyjne wyjazdy wypoczynkowe w kraju i związane z tym atrakcje, czyli rodzina będzie mogła pieniądze […]

Czytaj więcej

Czy otrzymam 500 zł w gotówce w programie bon wakacyjny, na wakacje dla dzieci?

Bon nie będzie gotówkowy. Będzie miał formę elektroniczną i będzie go można wykorzystać na usługi turystyczne (wycieczki, noclegi). Rodzice i opiekunowie

Czytaj więcej

Jak można uzyskać bon wakacyjny ?

Każda osoba chcąca skorzystać z bonu musi zarejestrować się na platformie usług elektronicznych

Czytaj więcej