Krynica Morska

Marzy Ci się wspaniały letni wypoczynek  nad wodą? Chcesz wypocząć? Poopalać się? Poobcować z przyrodą? A może wolisz podczas wypoczynku spędzać czas aktywnie- surfować, żeglować, grać w minigolfa? Wszystko to znajdziesz w Krynicy Morskiej!!! Przyjedź do nas!!! Warto, bo Krynica Morska jest jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Ta urokliwa miejscowość znajduje się na północy Polski w województwie pomorskim, na niewielkim skrawku lądu zwanym Mierzeją Wiślaną. Miejscowość od strony północnej jest otoczona wodami Morza Bałtyckiego, a od strony południowej oblewa ją Zalew Wiślany.

Krynica Morska jest wprawdzie jedną z najmniejszych miejscowości w naszym kraju, ale za to jedną z najpiękniejszych pod względem przyrodniczym.  Otoczona jest gęstymi lasami, w których przede wszystkim rosną sosny i buki, które pozostają zielone przez cały rok. Lasy te zachwycają również nieprzebranym bogactwem roślin i zwierząt, a także słyną już z przyjaznych dzików, które na pewno spotkacie spacerując po miasteczku.

Każdy, kto pragnie wypocząć w Krynicy Morskiej może liczyć na czyste, pełne jodu powietrze, cudowny nadmorski klimat, wspaniałą plażę, której przyjemny miękki piasek relaksująco masuje stopy. Krajobrazu dopełniają wydmy z białym piaskiem, z których można podziwiać obfitujące w ryby wody zalewu lub wykąpać się w znajdującym się tu morskim kąpielisku. Długość kąpieliska to 1950 metrów, a jest ono czynne przez całe wakacje- od 24 czerwca do 31 sierpnia.

 

Jak przystało na miejscowość nadmorską w Krynicy Morskiej znajduje się port i 4 morskie przystanie. W tej urokliwej miejscowości, (która aktualnie stara się o status uzdrowiska) i jej okolicach każdy znajdzie coś dla siebie- aktywny wypoczynek np.: windsurfing, minigolf, rejsy po zatoce, jak również możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc w samej Krynicy Morskiej jak i w jej okolicach. Miłośników przyrody z pewnością zainteresują znajdujące się w okolicy parki krajobrazowe, takie jak Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej, Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej, Rezerwat „Mewia Łacha”. Warto też odwiedzić Muzeum Bursztynu znajdujące się w Stegnie czy Muzeum Zalewu Wiślanego w niedalekiej miejscowości Kąty Rybackie.

Nie sposób opisać tu wszystkich atrakcji, ale  gwarantujemy, że z Krynicy Morskiej każdy wyjedzie zadowolony i wypoczęty. Trzeba tu przyjechać i wszystkiego doświadczyć. Zapraszamy!!!

+48 796 456 456